مختصری درباره طرح ولایت

جهت عضویت به سایت www.tvelayat.ir مراجعه کنید

بیست و ششمین دوره طرح ولایت در تابستان ۱۴۰۰، ﺑﺎ اﺗﮑﺎل ﺑﻪ ذات اقدس اﻟﻬﯽ و ﻋﻨﺎﯾﺎت ﺧﺎﺻﻪ ﺣﻀﺮت علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام در مشهد مقدس به مدت ۴۰ روز، با حضور جمع برگزیده‌ای از دانشجویان برادر و خواهر که مراحل ثبت نام را طی کرده و شایستگی‌های حضور آن‌ها در دوره احراز شود، برگزار خواهد شد.

سرفصل‌های ۶ گانه طرح ولایت شامل «معرفت‌شناسی»، «خدا‌‌شناسی»، «انسان‌شناسی»، «فلسفه اخلاق»، «فلسفه حقوق» و «فلسفه سیاست» است که هر یک از این سرفصل‌ها به وجهی از وجوه نظام اندیشه اسلامی می‌پردازد و در صدد است که با تبیین این گزاره‌ها دانشجویان را با نظام کلی تفکر اسلامی آگاه سازد.

این دوره جایگاهی ویژه در اندیشه رهبر فرزانه انقلاب دارد تا آنجا که ایشان در ۲۵ سال گذشته فارغ از ارشادات و نکاتی که در دیدارهای خصوصی و غیرخصوصی درباره طرح ولایت مطرح فرموده اند، ۷ دیدار اختصاصی با دانش پژوهان طرح ولایت نیز داشته اند. ایشان در یکی از همین دیدارها می فرمایند:

«آنچه که من را به این اجتماع، به این برنامه، به این اردو و به این مجموعه‌ی علمی و آموزشی و فرهنگی [طرح ولایت] دلبسته و معتقد می‌کند، این است که در این‌جا آمیزه‌ای از علم و ایمان، از تفکّر و عاطفه مشاهده می‌شود.»

بیانات در جمع دانش پژوهان طرح ولایت مورخ ۱۳۷۹/۰۶/۱۰

امسال با توجه به شرایط خاص کشور و شیوع بیماری کرونا، سلامتی دانشجویان حاضر در دوره برای مسئولین اجرا کننده، بسیار مهم می‌باشد و برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال انجام است و اجرای آن هم توسط دانش پژوهان الزامی می‌باشد.

در ضمن مسئولین امر در صدد هماهنگی‌های لازم جهت دریافت واکسن و تست‌های تشخیص کرونا می‌باشند و به تبع آن دریافت مجوزهای لازم از مراجع ذی‌صلاح جهت اجرای دوره، لکن چند درصدی متقاضیان محترم باید احتمال عدم تحقق موارد فوق و یا سخت شدن شرایط کشور و تعطیلی دوره را بدهند.

لکن به امید عنایات حضرت حق و به دعای شما متقاضیان محترم، خدمتگزاران شما در مجموعه طرح ولایت پیگیر موارد فوق خواهند بود تا ان شاء الله در دوره طرح ولایت 1400 بتوانند در جوار حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در خدمت شما باشند.

از متقاضیان محترم خواهشمندیم با دقت کامل نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام اهتمام لازم را داشته و در صورت هر گونه سوال ابتدا به قسمت پرسش‌های پر تکرار سامانه مراجعه نمایند و در مرحله بعد سوالات خود را از مدیر (ادمین) کانال‌های رسمی طرح ولایت در پیام رسان‌های مختلف به آدرس tvelayat_ir@ سوال نمایند.

پاسخ دهید

دیدگاه شما

تویتر خوشمزه فیس بوک دیگ StumbleUpon بوز تکنوراتی

بهینه سازی پوسته : پک سنتر
آماده شده توسط : ماندگار وب